‘Fryderyk Chopin’sPortrait ’, Luigi Isler
about 
1842, agate cameo ‘ISLER’, 
Fryderyk Chopin Muzeum at Fryderyk Chopin
National Institute [M/31], 
photo - Waldemar Kielichowski

 

The list of the prize-winners to be downloaded here:   

 

 

 List of all the participants on 9 - 11th March 2017:

GRUPA IV   /  4th CATEGORY

1.    Ethel Friede Belinski         Niemcy / Germany
2.    Daniel Aulak                       Polska  /Poland
3.    Robert Maciejowski          Polska  /Poland
4.    Aniela Madera                   Polska  /Poland
5.    Kacper Żaromski               Polska  /Poland
6.    Roksana Dąbkowska       Polska  /Poland
7.    Peter Koštál                       Słowacja /Slovakia

8.    Kamila Sacharzewska    Polska  /Poland
9.    Stanisław Skakowski       Polska  /Poland
10.  Tymoteusz Śleziak          Polska  /Poland
11.   Jan Wachowski               Polska  /Poland
12.   Jakub Włoszczuk            Polska  /Poland
13.   Karina Worobiej              Polska  /Poland
14.   Wojciech Zbrożek          Polska  /Poland
15.   Piotr Zuchowski              Polska  /Poland

16.    Karolina Kisiak                 Polska / Poland
17.    Jakub Madyniak               Polska / Poland
18.    Wiktoria Kochman            Polska / Poland
19.    Izabela Bajda                    Polska / Poland
20.    Martyna Horochowik        Polska / Poland
21.    Karol Knapiński                 Polska / Poland
22.    SergeiFilaleev                    Rosja / Russia


GRUPA III  /  3rd  CATEGORY

23. Dominik Antczak                 Polska /Poland
24. Renée Bernatíková            Czechy /Czech Republic
25. Gabriel Czerniejewski        Polska / Poland
26. Kajetan Czudec                   Polska / Poland
27. Li Katarina Dafna                 Serbia / Republic of Serbia
28. Katarzyna Gabryś                 Polska /Poland
29. Jakub Hanuszkiewicz           Polska /Poland
30. Kristin Sophie Hütter             Austria /Austria

31. Klara Jachimczak                 Polska /Poland
32. Maja Kaszyca                       Polska /Poland
33. Daria Kleshchenko              Rosja /Russia
34. Laura Kovàcs                       Węgry /Hungary
35. Karolina Kuśmierz               Polska /Poland
36. Maria Moliszewska             Polska /Poland
37. Liliana Natońska                 Polska /Poland
38. Malwina Postaremczak    Polska /Poland

39. Ewa Kłak                             Polska /Poland 

40. Jaroslav Prilepok              Słowacja /Slovakia
41. Jan Kochmański               Polska /Poland
42. Jagoda Szal                       Polska /Poland
43. Cheng Shengye               Chiny/Polska /China/Poland
44. Huan Zhang                      Chiny/USA /China/USA
45. Julia Ziaja                           Polska /Poland

GRUPA II  /   2nd  CATEGORY

46. Igor Czapczyk                    Polska /Poland
47. Zuzanna Gawrońska         Polska /Poland
48. Aleksandra Kozłowska      Polska /Poland
49. Ji-Eun Lee                           Korea Południowa /Republic of Korea
50. Nika Mykhalcuk                 Ukraina /Ukraine
51. Marianna Sereda              Polska /Poland
52. Leonie Wiegel                    Niemcy /Germany

GRUPA I  /   1st  CATEGORY

53. Michał Basista                    Polska /Poland

54. Jakub Depczyński             Polska /Poland
55. Weronika Dubiel                Polska /Poland
56. Liliàna Faragò                    Węgry / Hungary
57. Yewon Hong                       Korea Południowa /Republic of Korea
58. Maksymilian Potępa          Polska /Poland
59. Pola Lipińska                       Polska /Poland
60. TerezaVerzun-Rolinger      Ukraina /Ukraine
61. Hanna Knebel                     Polska /Poland
62. Eryk Koszela                        Polska /Poland
63. Franiczek Jaworski              Polska /Poland
64. Zofia Kotwica                        Polska /Poland
65. Julia Meyerdin                     Niemcy /Germany
66. Milena Międlar                    Polska /Poland
67. Csaba Molnár                     Węgry / Hungary

68. Anita Rzucidło                            Polska /Poland
69. Szymon Ochwat                         Polska /Poland
70. Łukasz Kruk                                 Polska /Poland
71. Semen Priadikhin                       Rosja /Russia
72. Gabriela Raczyńska                   Polska /Poland
73. Dominika Rak                              Polska /Poland
74. Sebastian Regulski                    Polska /Poland
75. Arina Kinzikyeyeva                     Ukraina /Ukraine
76. Jakub Sypień                               Polska /Poland
77. Kinga Tawrell                               Polska /Poland
78. Anna Urzędowska                      Polska /Poland
79. BoglàrkaVigh                               Węgry / Hungary
80. Krzyszof Aleksander Wąsacz    Polska /Poland
81. Karol Wolski                                 Polska /Poland
82. Weronika Wróbel                         Polska /Poland

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com