"Portret Fryderyka Chopina", Luigi Islerok.  1842, kamea w jasnokremowym agacie "ISLER",  Muzeum Fryderyka Chopina

w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina 

[M/31],   foto - Waldemar Kielichowski

 

Zakończyliśy VI edycję Międzynarodowego Podkarpackiego
Konkursu Chopinowskiego
plakat nagrody 2022

 

 

Koncert w Katowicach promujący laureatów V Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego

XXIX Międzynarodowy Festiwal Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych został zorganizowany przez partnera konkursu - Instytucję Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” w Katowicach w październiku 2019. W ramach tego wydarzenia, w dniu 17 października 2019 odbył się koncert w wykonaniu Laureatów V Międzynarodowego Podkarpackiego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego w Rzeszowie 

 

Pierwsza międzynarodowa konferencja AAF w Barcelonie w marcu 2018 r

Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski, jako członek Fundacji Alink-Argerich, został zaproszony do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji pianistycznej AAF. Konferencja odbyła się w Barcelonie w dniach 19-20 marca 2018 r. Zgromadziła organizatorów 110 konkursów z 30 krajów i wzięło w niej udział ponad 170 osób. Przedstawiciel rzeszowskiego konkursu wziął udział w dyskusji panelowej poświęconej organizacji konkursów dla dzieci i młodzieży.

 

Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W październku 2017 r Międzynarodowy Podkarpacki Konkrs Chopinowski w Rzeszowie został ujęty w wykazie międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów szkolnictwa artystycznego rekomendowanych przez Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Decyzją ministerialną konkurs będzie się odbywał w cyklu trzyletnim począwszy od kolejnej edycji. Uczniowie szkół muzycznych z Polski będą zwolnieni z opłaty wpisowego.

 

 

Wsparcie konkursu przez Narodowy Instytutut Fryderyka Chopina
"Patronat NIFC"

CCClogo 01Międzynarodowy Podkarpacki Chopinowski Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest wysoko ceniony i popierany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Dowodem uznania Instytutu oraz konsekwencją naszych prac w ramach Chopin Competitions' Conference (CCC) jest objęcie nszego konkursu  świadczeniami na poziomie "Patronat NIFC". Jest to rozszerzenie naszej dotychczasowej współpracy z Instytutem, który do tej pory obejował honorowy patronat nad konkursem. Obecnie możemy liczyć m.in. na wsparcie merytoryczne i organizacyjne a także na nagrody dla naszych laureatów i ich promocję m.in. poprzez udział w koncertach w prestiżowych miejscach związanych z Fryderykiem Chopinem

 

Konferencja Konkursów Chopinowskich na świecie, Warszawa - Radziejowice 

W dniaCCClogo 02ch 20-22 września 2016 nasz konkurs po raz kolejny był reprezentowany na Konferencji Konkursów Chopinowskich zorganizowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i w Radziejowicach. Była to już druga konferencja, na którą zostaliśmy zaproszeni przez NIFC - pierwsza odbyła się w kwietniu 2015. Razem z organizatorami konkursów chopinowskich na całym świecie dzieliliśmy się doświadczeniami i problemami w organizowaniu tych ważnych wydarzeń służących publicznej rywalizacji młodych artystów. W konferencji brali dział przedstawiciele konkursów z Chin, Węgier, Australii, Egiptu, Korei, Niemiec, USA, Rosji, Turcji, Litwy i Polski. Uczestnicy konferencji, oprócz aktywnego udziału w sesjach roboczych konferencji mieli możliwość wysłuchania dwóch koncertów, w Warszawie i w Żelazowej Woli.

 

Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki Silesia”

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com