"Portret Fryderyka Chopina", Luigi Islerok.  1842, kamea w jasnokremowym agacie "ISLER",  Muzeum Fryderyka Chopina

w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina 

[M/31],   foto - Waldemar Kielichowski

Prezentacja książki - impreza towarzysząca konkursowi
11 marca 2017:

HelloP plakat m

 

Seminarium z prof. dr hab. Robertem Maratem dla uczestników Konkursu
20-21 lutego 2017:

cea 03 cmyk jpgZespół Szkół Muzycznych nr 2 im W. Kilara w Rzeszowie organizuje w dniach 20-21 lutego 2017 seminarium „Interpretacja utworów Chopina” prowadzone przez prof. dr hab. Roberta Marata – pianistę i pedagoga, profesora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lekcje otwarte z Profesorem będą się odbywać w Auli ZSM nr 2, przy ul. Sobieskiego 15, w obydwa dni w godz. 9.00 – 13.00 oraz 14.30 – 20.00. Dla wszystkich uczestników IV Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży udział w seminarium jest bezpłatny. Dojazd uczestników oraz zakwaterowanie w Rzeszowie na koszt własny. W sprawie uczestnictwa w Seminarium należy się kontaktować z organizatorami konkursu: kier. Sekcji Fortepianu: tel. +48 600 808 511, sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (0-17) 748 29 90.

 

Zamknięcie przyjmowania zgłoszeń w dniu 23 stycznia 2017

Z uwagi na osiągnięcie limitu ilości uczestników organizatorzy konkursu podjęli decyzję o zamknięciu procesu rekrutacji w dniu 2017-01-23.

 

Przesunięcie terminu nadsyłania zgłoszeń do 27 stycznia 2017

Z uwagi na liczne zapytania uczestników z Zagranicy o możliwość nadesłania, z przyczyn formalnych, dokumentów zgłoszeniowych po regulaminowym terminie organizatorzy IV Międzynarodowego Podkarpackiego Pianistycznego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie podjęli decyzję o przesunięciu terminu nadsyłania zgłoszeń do 27 stycznia 2017. Zgłoszenia nadesłane po tym terminie nie będą przyjmowane.

 

Wsparcie konkursu przez Narodowy Instytutut Fryderyka Chopina
"Patronat NIFC"

CCClogo 01Międzynarodowy Podkarpacki Chopinowski Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest wysoko ceniony i popierany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Dowodem uznania Instytutu oraz konsekwencją naszych prac w ramach Chopin Competitions' Conference (CCC) jest objęcie nszego konkursu  świadczeniami na poziomie "Patronat NIFC" .  Jest to rozszerzenie naszej dotychczasowej współpracy z Instytutem w ramach honorowego patronatu. Obecnie możemy liczyć m.in. na wsparcie merytoryczne i organizacyjne a także na nagrody dla naszych laureatów i ich promocję m.in. poprzez udział w koncertach.

 

Konferencja Konkursów Chopinowskich na świecie, Warszawa - Radziejowice 

W dniaCCClogo 02ch 20-22 września 2016 nasz konkurs po raz kolejny był reprezentowany na Konferencji Konkursów Chopinowskich zorganizowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i w Radziejowicach. Była to już druga konferencja, na którą zostaliśmy zaproszeni przez NIFC - pierwsza odbyła się w kwietniu 2015. Razem z organizatorami konkursów chopinowskich na całym świecie dzieliliśmy się doświadczeniami i problemami w organizowaniu tych ważnych wydarzeń służących publicznej rywalizacji młodych artystów. W konferencji brali dział przedstawiciele konkursów z Chin, Węgier, Australii, Egiptu, Korei, Niemiec, USA, Rosji, Turcji, Litwy i Polski. Uczestnicy konferencji, oprócz aktywnego udziału w sesjach roboczych konferencji mieli możliwość wysłuchania dwóch koncertów, w Warszawie i w Żelazowej Woli.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com