"Portret Fryderyka Chopina", Luigi Islerok.  1842, kamea w jasnokremowym agacie "ISLER",  Muzeum Fryderyka Chopina

w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina 

[M/31],   foto - Waldemar Kielichowski

Informujemy, że termin przyjmowania zgłoszeń do V edycji minął w dniu 15 stycznia 2019. Wraz z tym terminem przekroczony został limit uczestników, którzy mogą wziąć udział w konkursie i dalsze zgłoszenia nie będą przyjmowane.

 

 

Pierwsza międzynarodowa konferencja AAF w Barcelonie w marcu 2018 r

Międzynarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski, jako członek Fundacji Alink-Argerich, został zaproszony do udziału w pierwszej międzynarodowej konferencji pianistycznej AAF. Konferencja odbyła się w Barcelonie w dniach 19-20 marca 2018 r. Zgromadziła organizatorów 110 konkursów z 30 krajów i wzięło w niej udział ponad 170 osób. Przedstawiciel rzeszowskiego konkursu wziął udział w dyskusji panelowej poświęconej organizacji konkursów dla dzieci i młodzieży.

 

Międznarodowy Podkarpacki Konkurs Chopinowski rekomandowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W październku 2017 r Międzynarodowy Podkarpacki Konkrs Chopinowski w Rzeszowie został ujęty w wykazie międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów szkolnictwa artystycznego rekomendowanych przez Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego. Decyzją ministerialną konkurs będzie się odbywał w cyklu trzyletnim począwszy od kolejnej edycji. Uczniowie szkół muzycznych z Polski będą zwolnieni z opłaty wpisowego.

 

Prezentacja książki - impreza towarzysząca konkursowi (2017)
11 marca 2017:

HelloP plakat m

 

Seminarium z prof. dr hab. Robertem Maratem dla uczestników Konkursu
20-21 lutego 2017:

cea 03 cmyk jpgZespół Szkół Muzycznych nr 2 im W. Kilara w Rzeszowie organizuje w dniach 20-21 lutego 2017 seminarium „Interpretacja utworów Chopina” prowadzone przez prof. dr hab. Roberta Marata – pianistę i pedagoga, profesora Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lekcje otwarte z Profesorem będą się odbywać w Auli ZSM nr 2, przy ul. Sobieskiego 15, w obydwa dni w godz. 9.00 – 13.00 oraz 14.30 – 20.00. Dla wszystkich uczestników IV Międzynarodowego Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego dla Dzieci i Młodzieży udział w seminarium jest bezpłatny. Dojazd uczestników oraz zakwaterowanie w Rzeszowie na koszt własny. W sprawie uczestnictwa w Seminarium należy się kontaktować z organizatorami konkursu: kier. Sekcji Fortepianu: tel. +48 600 808 511, sekretariat: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (0-17) 748 29 90.

 

 

 

Wsparcie konkursu przez Narodowy Instytutut Fryderyka Chopina
"Patronat NIFC"

CCClogo 01Międzynarodowy Podkarpacki Chopinowski Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie jest wysoko ceniony i popierany przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie. Dowodem uznania Instytutu oraz konsekwencją naszych prac w ramach Chopin Competitions' Conference (CCC) jest objęcie nszego konkursu  świadczeniami na poziomie "Patronat NIFC" .  Jest to rozszerzenie naszej dotychczasowej współpracy z Instytutem w ramach honorowego patronatu. Obecnie możemy liczyć m.in. na wsparcie merytoryczne i organizacyjne a także na nagrody dla naszych laureatów i ich promocję m.in. poprzez udział w koncertach.

 

Konferencja Konkursów Chopinowskich na świecie, Warszawa - Radziejowice 

W dniaCCClogo 02ch 20-22 września 2016 nasz konkurs po raz kolejny był reprezentowany na Konferencji Konkursów Chopinowskich zorganizowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w Warszawie i w Radziejowicach. Była to już druga konferencja, na którą zostaliśmy zaproszeni przez NIFC - pierwsza odbyła się w kwietniu 2015. Razem z organizatorami konkursów chopinowskich na całym świecie dzieliliśmy się doświadczeniami i problemami w organizowaniu tych ważnych wydarzeń służących publicznej rywalizacji młodych artystów. W konferencji brali dział przedstawiciele konkursów z Chin, Węgier, Australii, Egiptu, Korei, Niemiec, USA, Rosji, Turcji, Litwy i Polski. Uczestnicy konferencji, oprócz aktywnego udziału w sesjach roboczych konferencji mieli możliwość wysłuchania dwóch koncertów, w Warszawie i w Żelazowej Woli.

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com