"Portret Fryderyka Chopina", Luigi Islerok.  1842, kamea w jasnokremowym agacie "ISLER",  Muzeum Fryderyka Chopina

w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina 

[M/31],   foto - Waldemar Kielichowski

Historia konkursów w Zespole Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie. Laureaci.

.

1947 - początki konkursów - Konkurs Młodych Talentów

                                      Znani laureaci - uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Rzeszowie:
1. miejsce - Adam Harasiewicz - późniejszy zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1955 r.
2. miejsce - Wojciech Kilar - światowej sławy kompozytor, od 2003 patron Zespołu Szkół Muzycznych nr 2

 1980 – pierwszy, regionalny Dziecięcy Konkurs Chopinowski

2007pierwszy Ogólnopolski Podkarpacki Konkurs Chopinowski

 

2010 – pierwsza międzynarodowa edycja Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego

hist jury2010  

JURY:  Edward Wolanin – Warszawa, Polska
          Zbigniew Raubo – Katowice, Polska

          Oksana Rapita – Lwów, Ukraina
          Mirosław Herbowski - Kraków, Polska

   

  • Uczestnicy w wieku do 18 lat
  •  Juror z Zagranicy

Laureaci:

 

Kategoria 1a – (do 11 lat):
1. miejsce (ex aequo) - Łucja Potępa, (Rzeszów,  PL) i Krzysztof Zwoliński (Rzeszów, PL),
2. miejsce (ex aequo) - Andrij Hawriliuk (Iwano-Frankiwsk, UA) i Kacper Żaromski (Krosno, PL)
3. miejsce (ex aequo) - Paweł Konkol (Rzeszów,  PL) i Jagoda Szal (Rzeszów, PL)

Kategoria 1b – (12 to 13 lat):
1. miejsce (ex aequo) - Małgorzata Kruczek (Rzeszów, PL),  i Robert Maciejowski (Tarnów, PL)
2. miejsce - Zofia Satała (Kraków, PL)
3. miejsce - Maja Skoczylas
(Rzeszów, PL)

Kategoria 2 – (do 16 lat):
1. miejsce - Joanna Krauze (Warszawa, PL)
2. miejsce - Iwan Szemczuk (Lwów, UA)
3. miejsce - Julia Hrynczyszyn (Lwów, UA)

Kategoria 3 – (do 18 lat):
1. miejsce - Sabina Bury (Rzeszów, PL)
2. miejsce (ex aequo) - Aleksandra Serdyńska (Rzeszów, PL) i Maciej Skarbek (Rzeszów, PL)
3. miejsce (ex aequo) - Kamil Labusga (Opole, PL), Agnieszka Kopeć (Łańcut, PL) i Łukasz Mikołajczyk (Katowice, PL)

 

2012 – druga międzynarodowa edycja Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego

hist jury2012   JURY:  Magdalena Lisak - Katowice, Polska
          Edward Wolanin – Warszawa, Polska - przewodniczący
          Maria Korecka-Soszkowska - Łódz, Polska
  • Górna granica wieku zwiększona do 19 lat
  • Uczestnictwo w Kursach Mistrzowskich - jako jedna z nagród

Laureaci:

 

Kategoria 1a – do 11 lat
1. miejsce - Joanna Głuska (Warszawa, PL)
2. miejsce (ex aequo)
- Maja Kaszyca (Łańcut, Pl), Zuzanna Moskwik (Warszawa, PL)

Kategoria 1b – do 13 lat
1. miejsce - Tymoteusz Śleziak (Bielsko-Biała, PL)
2. miejsce (ex aequo) - Krzysztof Zwoliński (Rzeszów, PL), Antonii Kawecki (Miechów, PL)
3. miejsce - Paweł Konkol (Rzeszów, PL)

Kategoria 2 – do 16 lat
1. miejsce - Robert Maciejowski (Tarnów, PL)
3. miejsce - Przemysław Zaremba (Rzeszów, PL)

Kategoria 3 – do 19 lat
1. miejsce - Artur Haftman (Stargard Szczeciński, PL)
3. miejsce (ex aequo) - Anna Krzemionka (Warszawa, PL), Jagoda Stanicka (Warszawa, PL)

Izabela Voropciuc (Satu Mare, RO), Higyed Janos Bence (Satu Mare, RO) i Joanna Głuska (Warszawa, PL) jako nagrodę otrzymali uczestnistwo w kursach mistrzowskich w Polsce

 

2014 – trzecia międzynarodowa edycja Podkarpackiego Konkursu Chopinowskiego

hist jury2014  
JURY:  Andrzej Jasiński - Katowice (Polska) - przewodniczący
Sukyung Shin - Seul (Korea Południowa)
Edward Wolanin - Warszawa (Polska)
Radosław Sobczak - Warszawa (Polska)
  • Honorowy Patronat Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina
  • Górna granica wieku zwiększona do 21 lat
  • Uczestnicy z Europy i z Chin
  • Łączna wartość nagród - 10 000 PLN

 Laureaci:

 

Kategoria 1 (do 12 lat)
1. miejsce - Zuzanna Gawrońska (Rzeszów, PL)
2. miejsce - Karolina Mączka, (Kraków, PL)
3. miejsce - Marta Zińkowska (Iwano-Frankiwsk, UA)

Kategoria 2 (do 14 lat)
1. miejsce - Karolina Kisiak (Zamość, PL)
2. miejsce - Maja Kaszyca (Łańcut, PL)
3. miejsce (ex aequo) - Shiwen Yang (Shanghai, Chiny); Jan Kochmański (Łańcut PL); Klaudia Łagodzic (Rzeszów, PL)

Kategoria 3 (do 17 lat)
1. miejsce (ex aequo) - Robert Maciejowski (Tarnów, PL), Michał Oleszak (Rzeszów, PL) i Kacper Żaromski (Krosno, PL)
2. miejsce (ex aequo) - Wiktoria Kochman (Rzeszów, PL), Aniela Sereda (Krosno, PL) i Krzysztof Zwoliński (Rzeszów, PL)
3. miejsce (ex aequo) - Piotr Alexewicz (Wrocław, PL) i Wiktor Szymański (Warszawa, PL)

Kategoria 4 (do 21 lat)
1. miejsce (ex aequo) - Gabriela Gracja Stanisz (Kraków, PL) i Marcin Wieczorek (Radom, PL)
2. miejsce - Zuzanna Pietrzak (Łódź, PL)
3. miejsce - Aleksandra Czerniecka (Rzeszów, PL)

Wiktoria Kochman (Rzeszów, PL) i Krzysztof Zwoliński (Rzeszów, PL) jako nagrodę otrzymali uczestnistwo w kursach mistrzowskich w Polsce
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com